- Що таке стабілізатор ґрунту?
Стабілізатор — це сополімер, який використовується для ущільнення, зміцнення, стабілізації ґрунтів і пилопригнічення. Дія стабілізатора проявляється у зв'язуванні частинок ґрунту між собою. Стабілізатор виготовляється з природних матеріалів, повністю біологічно розкладається та екологічно безпечний. Може поставлятися у формі рідкої емульсії або порошку. Стабілізатор пройшов ретельну перевірку та отримав високу оцінку в Центрі технічних досліджень і розробок Сухопутних військ США як найефективніший спосіб стабілізації ґрунту і боротьби з пилом.
- Де можна використовувати стабілізатор ґрунту?
Стабілізатор використовується для будівництва тимчасових доріг і укладання доріжок, ремонту та профілактики асфальтних доріг, влаштування водойм і регулювання водостоку, закриття сміттєвих ям та ізоляції небезпечних об'єктів, укріплення укосів насипів і боротьби з ерозією ґрунтів. Ви можете використовувати стабілізатор у своєму саду, городі, дачі або в гаражі. Власники готелів і ресторанів використовують стабілізатор для пилопригнічення на автостоянці або під'їзній дорозі. У ландшафтному дизайні. Стабілізація та пилопригнічення також широко використовується для облаштування міст (садово-паркові зони, дитячі та шкільні майданчики, пішохідні та велосипедні доріжки), у будівництві, у сільському та лісовому господарстві, на спортивних і туристичних об'єктах (кемпінг, тенісний корт, перегонова траса, бейсбольне поле, гольф-клуб, іподром), у промисловості (кар'єри, шахти), на складських об'єктах, у військовій сфері й авіації, у радіаційних і заражених зонах.
- На яких ґрунтах може використовуватися стабілізатор?
Стабілізатор може використовуватися практично на будь-яких піщаних і глинистих ґрунтах. У разі, якщо число пластичності ґрунту перевищує 12, рекомендується використовувати наповнювачі, що збільшують міцність ґрунту. Для отримання більш міцного, пружного і морозостійкого ґрунту можуть використовуватися мінеральні речовини що в'яжуть. Найбільша ефективність досягається при використанні стабілізатора для ґрунтів із фракціями від 0 до 8 мм із вмістом пилоподібних фракцій до 70%.
- Як стабілізатор наноситься на ґрунт?
На невеликі ділянки ґрунту стабілізатор може наноситися вручну — за допомогою лійки та відра. Для нанесення стабілізатора на великі частки ґрунту підходить будь-яке обладнання з помпою і шлангом (наприклад, мийні/поливні машини). Залежно від цілей використання (пилопригнічення або стабілізація) може знадобитися повторне нанесення стабілізатора на ґрунт (до 4 разів), додавання в ґрунт наповнювачів, перемішування та ущільнення ґрунту.
- Яка вода може використовуватися для створення водного розчину сополімеру?
Ви можете використовувати воду з будь-якої водойми — зокрема дощову і морську.
- Яка середня витрата стабілізатора на 1 м3 ґрунту?
Витрата і консистенція матеріалів залежать від багатьох факторів: мета використання, рівень трафіку, опорна здатність ґрунту, особливостей клімату, вологості та рівня щільності ґрунту. Стандартні норми нанесення наведені в розділі "Технології" на нашому сайті. Але, для досягнення оптимального результату рекомендується провести випробування в лабораторії або на місці застосування. Для розрахунку оптимального ступеня розведення Ви можете звернутися до менеджерів компанії Suhoff.
- Чи може використовуватися стабілізатор ґрунту на заповідних природних об'єктах і біля садів і посівів?
Стабілізатор нетоксичний, повністю біологічно розкладається, не шкодить рослинам і тваринам. Його використовують для утримання насіння в ґрунті під час посіву. Стабілізатори, що продаються компанією Suhoff, мають гігієнічний сертифікат, який підтверджує їхню безпеку.
- Який колір матиме ґрунт після застосування стабілізатора?
Стабілізатор не має кольору, тому зовні ґрунт не зміниться. Але ви можете використовувати наповнювачі різних кольорів (гравій, пісок), а також натуральні барвники (залізоокисні пігменти) в ландшафтному дизайні.
- Яке максимальне навантаження може витримувати ґрунтова дорога після застосування стабілізатора?
Зазвичай тимчасові ґрунтові дороги, виготовлені із застосуванням стабілізатора, можуть витримувати високий трафік легкових і вантажних автомобілів (зокрема, промислових 3-вісних автомобілів) — за умови дотримання технології стабілізації ґрунту.
- Як дощ впливає на стабілізований ґрунт?
Слід обмежувати навантаження на поверхню в дощову погоду в перші кілька тижнів після нанесення — коли ґрунт ще повністю не висох. Після повного висихання поверхня може використовуватися в дощ без обмежень.
- Які переваги застосування стабілізатора?
- Низькі витрати на укладання та експлуатацію,
- Гнучкість і зносостійкість,
- Ефективне пилопригнічення,
- Простота застосування на малих ділянках,
- Створення поверхні в короткі терміни,
- Екологічність та безпека,
- Естетичність.
- Чи піддаються ремонту поверхні, створені за допомогою стабілізатора?
Ви самостійно швидко впораєтеся з ремонтом поверхні. Потрібно лише нанести стабілізатор на пошкоджену ділянку ґрунту. Через кілька днів ви не знайдете й сліду від ремонту.
- Як і де виробляється стабілізатор?
Компанія Suhoff використовує стабілізатор американського виробника Soilworks — це стабілізатор природного походження. Детальніша інформація на сайті виробника — soilworks.com.
- Чи можу я використовувати стабілізатор для інших будівельних робіт?
Так, стабілізатор використовують як затирання для тротуарної плитки та для виробництва будівельної цегли з ґрунту.
- Як очистити стабілізовану поверхню ґрунту від бруду і бензину?
Поверхня не потребує додаткового догляду, оскільки самостійно очищається під час дощу — зокрема й від маслянистих плям, не змінюючи свій колір і властивості. За бажанням ви можете помити поверхню зі шланга.
- У якій формі продається стабілізатор ґрунту?
Рідкий стабілізатор у формі емульсії продається в каністрах від 1 л у готовому до використання вигляді. Порошок — в пакованні від 25 кг і потребує змішування з водою перед або після нанесення на ґрунт. Ми надаємо послугу доставляння матеріалів.
- Какой связующий компонент используется для создания гравийного покрытия?
Связующее, которое используется для создания гравийных покрытий – это двухкомпонентный жидкий прозрачный полимер. По сути это очень эффективный полиуретановый клей природного происхождения.
- Где может применяться гравийное покрытие?
Гравийное покрытие может применяться везде, где вы хотите создать водопроницаемую, дышащую, красивую поверхность:
- покрытие тротуаров (парковые и курортные зоны, беговые дорожки, кемпинг)
- укладка и восстановление дорожного покрытия (дороги общего назначения, велосипедные
- укладка и восстановление дорожного покрытия (дороги общего назначения, велосипедные дорожки, подъездные пути, автостоянки)
- покрытие дорожек на даче и устройство садовых дорожек
- ландшафтный дизайн (укладка поверхностей вокруг деревьев, цветное гравийное покрытие, нанесение логотипов, малые архитектурные формы)
- гравийное покрытие бассейнов и фонтанов
- внутренне использование (выставочные залы, гаражи, террасы)
- укрепление склонов (гравийное покрытие пропускает воду, превращая ее в пену и предотвращая размывание склонов)
- безопасное резиновое покрытие для детских и спортивных площадок
- Какие наполнители используются для гравийного покрытия?
Переважно використовується щебінь із фракцією від 1 до 8 мм, але може використовуватися і щебінь із більшою фракцією.
- Как приготовить смесь для гравийного покрытия?
Ми продаємо звʼязуючу речовину і гравійні наповнювачі в готовому до використання вигляді. Вам необхідно змішати наповнювач зі звʼязуючою речовиною, зберігаючи концентрацію звʼязуючої речовини — 3-5% від загальної маси суміші. Для змішування невеликих обсягів можна використовувати підручні засоби, для великих обсягів суміші — бетономішалку або будівельний міксер. Після з'єднання наповнювача і звʼязуючої речовини суміш готова до укладання. Менеджери компанії Suhoff нададуть Вам докладні інструкції з укладання гравійного покриття.
- Могу ли я уложить гравийное покрытие самостоятельно?
Так, гравійне покриття ґрунту може бути покладене Вами самостійно — наприклад, для облаштування садових доріжок або покриття дитячого майданчика до 20 м2 не потрібне спеціальне обладнання — лише тинькувальна терка і кельма. Цих же інструментів буде достатньо і для ремонту покриття — ви легко і швидко самі впораєтеся з роботами з відновлення покриття. Для великих площ ми рекомендуємо залучати професійного підрядника зі спеціалізованою технікою і навченим персоналом.
- Какие цвета гравийного покрытия бывают?
Колір гравійного покриття ґрунту залежить тільки від кольору наповнювача, оскільки компонент, що зв'язує, прозорий. Суміш гравійного наповнювача і зв’язуючої речовини виглядає як вологий наповнювач. Після повного застигання і під впливом ультрафіолету гравійне покриття може незначно змінити колір. Для застосування в ландшафтному дизайні ми пропонуємо використовувати наповнювачі від компанії SUHOFF — це миті, сухі нерудні матеріали різних фракцій у зручному фірмовому пакованні. Також ми надаємо послугу нанесення розмітки та логотипів на гравійне покриття ґрунту.
- Как дорожная соль влияет на гравийное покрытие грунта?
Гравійне покриття ґрунту повністю стійке до впливу дорожньої солі та інших хімічних речовин, які використовуються взимку. Покриття використовується навіть для облаштування водойм із солоною водою.
- Как очистить гравийное покрытие грунта от песка и грязи?
Гравійне покриття ґрунту не потребує особливого догляду. Для прибирання сміття можна підмітати поверхню або мити її зі шланга. У разі, якщо потрібне більш ретельне прибирання (наприклад, у разі поширення інфекції в регіоні) можна провести прибирання за допомогою стисненого повітря із застосуванням промислових пилосмоків або мийки під високим тиском.
- Можно ли создавать гравийное покрытие на склонах?
Гравійне покриття відмінно повторює рельєф ґрунту і може використовуватися на схилах з градусом ухилу до 30%.
- Можно ли укладывать гравийное покрытие в дождь?
Експериментально встановлено, що вплив дощової води ніяк не впливає на зв'язувальну здатність полімеру, якість і зовнішній вигляд гравійного покриття. Головне — при змішуванні використовувати сухий наповнювач. Однак, все ж не рекомендується укладати гравійне покриття на вологий ґрунт або під час дощу.
- Каковы требования к фундаменту под гравийное покрытие?
Гравійне покриття може укладатися на будь-яку основу (асфальт, бетон, камінь, плитка) або безпосередньо на ґрунт. Однак, бажано, щоб щільність ґрунту, на який укладається гравійне покриття, була не менше 95%. Для досягнення цього показника можливе додаткове ущільнення основи.
- В какой форме продаются материалы для гравийного покрытия?
Ми пропонуємо набір матеріалів для гравійного покриття у зручних невеликих пакованнях — для самостійного укладання гравійного покриття на малих ділянках (територія літнього кафе, дитячий майданчик, доріжки на дачі). Гравійне покриття в пакетах від 25 кг, звʼязуюча речовина — у пакованні від 1 л. Також доступні матеріали у пакованні BigBag — для гравійного покриття великих територій з використанням спеціальної техніки.
- Какие преимущества применения гравийного покрытия грунта?
Ключова перевага гравійного покриття — його проникність. Гравійне покриття створюється з природних компонентів і пропускає крізь себе воду та повітря, тому таке покриття більш екологічне, ніж інші види покриттів ґрунту. Гравійне покриття має естетичний зовнішній вигляд і може набувати найрізноманітніших кольорів, його поверхня не ковзає. Стійкість до впливу температур, солі та води забезпечує довгий термін служби. Укладання гравійного покриття просте й економічне, на невеликих об'єктах може виконуватися людьми без спеціальних навичок і техніки.
- Есть ли документальное подтверждение безопасности гравийного покрытия?
Компанія Suhoff надає сертифікати на всі матеріали, що застосовуються. Для створення гравійного покриття використовуються екологічні сертифіковані матеріали: натуральні наповнювачі (камінь, гравій, галька) і полімерна зв’язуюча речовина природного походження (на основі рослинних олій). Зв'язуюча речовина не змінює характеристики ґрунту і води, тому може використовуватися на садово-городніх ділянках.
- Как изменение температуры влияет на гравийное покрытие грунта?
Природні коливання температури, що зустрічаються в природі, ніяк не впливають на гравійне покриття. Гнучке й еластичне покриття ґрунту зберігає свою міцність за температур від -50 до +100°С. Не змінює форму і не плавиться під впливом сонця, не піддається впливу масел, не розмивається водою.